Маркізи тенти

Маркізи користуються величезною популярністю у власників котеджів і дач

Вони розташовуються зовні будівлі і захищають від нагрівання поверхню скління і, як наслідок, внутрішні приміщення. Зручне розташування маркізи (російською - маркизы)  дає відчутну економію простору. Вона здатна створити надійну перепону сонячним променям, але при цьому не перешкоджає проникненню свіжого повітря, що є безсумнівним плюсом. Нема чого більше споруджувати масивні веранди - невибаглива маркіза дозволить вам з книжкою в руках поніжитися в чудовому затіненому просторі чи позасмагати під розсіяними променями навіть полуденного сонця, не використовуючи додаткових сонцезахисних засобів. Під таким навісом можна перечекати легкий літній дощик, який буде тихенько шарудіти по непромокаючої глянцевому поверхні тканини. А чого коштує обід на відкритому повітрі в колі родини! Якщо ж вас повністю влаштовують погодні умови, просто поверніть вашу маркізу.

Варіанти установки маркізи

Кілька варіантів установки надають в цьому відношенні різноманітність дій. Найпопулярнішою є горизонтальна (ліктьова) маркіза. Вона встановлюється не тільки на будинках, але і на окремо стоячих конструкціях. Такі маркізи можна фіксувати в будь-якому положенні по горизонталі. Вони швидко складаються і піднімаються механічно або автоматично. В основі конструкції таких маркіз лежить механізм, за виглядом і принципом роботи нагадує два лікті, звідси і назва - "ліктьові". При розмотуванні тканини, складені підпружинені "лікті" починають випрямлятися, здійснюючи натяжку тканини, а при згортанні матерія намотується на вал, а "лікті" складаються. Висувна маркіза кріпиться до стіни і не потребує будь-яких додаткових опор, залишаючи прохід під тентом вільним.

Дуже популярні також вертикальні маркізи, призначені для захисту від сонця і опадів. Їх конструкція складається з двох частин: верхньої, за якою навіс опускається вертикально, і нижньої, що утворює козирок. Управління може здійснюватися як вручну, так і електричним двигуном - тоді з'являється чудова можливість маніпулювати маркізою пультом або кнопкою на стіні, не встаючи з крісла. Вертикальна маркіза є функціональним і елегантним засобом сонцезахисту, особливо там, де дуже багато вікон. Також цей пристрій ідеально підходить у випадку, якщо у вікон мало місця для монтажу. Розмір маркізи може бути будь-яким і навіть досить великим, тому що є можливість виробництва з'єднаних тентів. Одним з цікавих рішень вертикальних маркіз є використання мелкоперфорірованной тканини, яка здається суцільним полотном зовні, однак дозволяє спостерігати за всім, що відбувається на вулиці з вікна, тобто зсередини.

Балконні маркізи - цікавий елемент декору в інтер'єрі балконів і лоджій. Їх можна використовувати також над входом у будинок або вікнами. За допомогою ручки управління тент маркізи опускається, і система надійно закриває ваш балкон від сонця і дощу, а якщо потрібно, то й від сторонніх поглядів.

Більшість сучасних маркіз дозволяє встановлювати сонячну та вітрову автоматику, за допомогою яких при сильному вітрі або при заході сонця маркіза автоматично складається.

Матеріали маркізи

Маркізи виготовляються з тентових тканин, розроблених спеціально для використання на відкритому повітрі. При дбайливому ставленні якісна тканина не втрачає своїх властивостей і зберігає яскраві соковиті кольори протягом 10 років (!). Вона не промокає, не гниє, не провисає, має стійкість до нагрівання і підвищеним рівнем захисту від ультрафіолетових променів. Особливо важливо для міста те, що маркізная тканина володіє пиле-і брудовідштовхуючими ефектом - досить дочекатися дощику або помити маркізу простою водою. Протягом всього терміну експлуатації вона збереже свою яскравість і новизну. Компанії, що спеціалізуються на виготовленні маркіз, пропонують велику кольорову гаму тканин, тому завжди можна підібрати забарвлення на свій смак. Деталі каркаса маркіз надійні і довговічні, вони виготовляються, як правило, з легких, стійких до корозії матеріалів.

Сфера застосування навісів

Маркізи мають найширшу сферу застосування - від простих укриттів і комерційного використання до великих пристінних кафе з багатометровими вильотами. Завдяки своїм декоративним якостям маркізи також використовуються в оформленні великих внутрішніх площ - виставкових, торгово-розважальних комплексів, великих центрів і т.д. Оригінальне оформлення з допомогою маркізи входу в окремий сектор приваблює відвідувачів, є популярним рекламним носієм і є непоганим запам'ятовується елементом.

Зі смаком підібрані маркізи не тільки є чудовим сонцезахисним засобом, тобто виконують своє безпосереднє призначення, але і можуть стати прикрасою будинку. А як романтично виглядають маркізи над балконами, біля входів в кафе і над вітринами магазинів! Органічно вписуючись в архітектуру, вони пожвавили вигляд старих кварталів і роблять більш теплим і привітним вигляд новобудов.

Маркізи користуються величезною популярністю і у власників заміських котеджів, дач. Створюючи затінене простір на свіжому повітрі, маркізи позбавляють вас від необхідності будувати громіздкі і дорогі веранди.

Маркізи є також ефективним засобом зовнішнього затінення для зимових садів і веранд зі скляними похилими дахами. Адже зимовий сад, що дарує вам можливість цілий рік милуватися екзотичними рослинами, які вимагають багато світла і тепла, в спекотний день може перетворитися в парник. А розпечене на сонці скло вже не захищає, а губить ваш чудовий сад. Маркізи ж врятують рідкісні рослини від нещадних сонячних променів. А спеціальна акрилова тканина, використовувана для таких маркіз, "дихає", але не пропускає вологу і захищає від сонця.

Маркізи навіси Маркіза - архітектурний елемент фасаду