Маркізи на будь-який випадок

Українська погода примхлива, може бути, як ніяка інша. При повному безвітрі налітає раптом ураган, в травневий полудень несподівано починається снігопад або, навпаки, до січня - ні сніжинки. Чого варте одне лише літо, якого ми чекаємо не дочекаємося майже цілий рік, а чи варто йому, нарешті, прийти - відразу шукаємо тенечек погустіше. А сонце висить на блідому небі, як розпечена сковорідка, і нікуди, здається, від нього не сховатися. Ось і доводиться дорогоцінні літні хвилини проводити не на відкритому повітрі, а в задушливій квартирі.

Тим дивовижніше, якщо в країнах, де набагато жаркіше, люди не відчувають такого дискомфорту. Багато в чому це пояснюється тим, що іноземні виробники вже не перше десятиліття пропонують своїм покупцям зручні та універсальні сонцезахисні системи - маркізи (в перекладі - маркизы), що дозволяють створювати тіньовий козирок у вигляді легких навісів всіляких розмірів. Основне їх призначення - вкривати від сонця, проте можуть вони захистити і від вітру, і навіть від дощу, так що в разі раптового погіршення погоди вам не доведеться переривати дружні посиденьки на свіжому повітрі або заганяти додому гуляє дитини. Крім того, маркізи допомагають оформити в єдиному стилі вікна і фасади будівель. А оскільки в нашій країні ці конструкції ще не набули широкого поширення, з їх допомогою можна успішно виділити свій будинок в навколишньому оточенні, привернути до нього увагу.

Механізм сонцезахисних систем дуже простий:

Касета, "руки" і сама тканина. Як правило, невеликі за розмірами маркізи управляються вручну, але при бажанні їх можна оснастити і простим в експлуатації електричним двигуном. Великі і здвоєні системи автоматично комплектуються електродвигуном. Застосування електричного приводу дає певні переваги: дозволяє додатково обладнати систему пультом, що істотно полегшує управління маркізами, якщо їх багато або вони розташовані у важкодоступному місці, встановити електронні датчики, що реагують на зміну погоди, а також таймери, які навіть під час відсутності господарів дозволяють створити ефект " населеності "вдома.

За зовнішнім виглядом і функціональними особливостями системи можуть бути найрізноманітнішими. Найбільш популярні горизонтальні маркізи. Вони являють собою легкі навіси і можуть встановлюватися в заміських будинках, на терасах, відкритих верандах і майданчиках. Кут нахилу такий маркізи змінюється від 20 до 50 градусів. Деякі моделі передбачають установку системи "shade plus", за допомогою якої нижній волан тканини незалежно опускається на відстань до 210 см (стандартна довжина - близько 20 см), створюючи тим самим додаткову тінь. Така деталь, як волан, користується великою популярністю при установці маркізи на вікнах кафе, магазинів, ресторанів, готелів, оскільки на нього можна нанести рекламну інформацію, наприклад, логотип фірми.

На великих скляних поверхнях, наприклад на великих вікнах, зручно використовувати вертикальні маркізи. Їх різновидом є маркізалети - вертикально-похилі маркізи, які, утворюючи над вікном козирок і захищаючи приміщення від сонячних променів, у той же час не перешкоджають проникненню свіжого повітря. Вдалим рішенням для кутових конструкцій є трикутні маркізи.

Існують маркізи-балдахіни для скляних дахів і захисту зимових садів. Для зігнутих поверхонь випускаються моделі на "ламаній" каркасі, що дозволяє змінити напрям маркізи в потрібну сторону. Бічні маркізи дозволяють легким рухом руки відгородитися від цікавих очей незвичайним "парканчиком" - і вам не доведеться копати ями для стаціонарної огорожі або тягати за собою по всій ділянці ширму. Деякі виробники, наприклад німецька компанія "Мarkilux", пропонують особливі маркізи для вузьких і довгих територій, у яких довжина виносу тканини значно перевищує її ширину.

Бувають моделі із стійками і навісні, маркізи-павільйони, що мають двосхилий форму "будиночком", маркізи з вбудованим освітленням і виконані в стилі хай-тек. На деякі маркізи можна поставити захисні короби, що запобігають потраплянню в механізм листя і іншого сміття. Що стосується різноманітності тканин і забарвлень, то тут маркіза може позаздрити будь-яка модниця. Тканини з тефлоновим просоченням і з перфорацією, що збільшує світлопропускаючих здатність і що захищає від дощу, десятки колекцій і сотні колірних рішень. Різноманіття фасонів і моделей дозволяє не тільки створити комфортну обстановку для роботи і відпочинку, але і знайти неповторний стиль кожного будинку.

Одне тільки "але", справжні, якісні маркізи не можуть коштувати дешево

Тому є дуже просте пояснення. Тільки провідні фірми зі світовим ім'ям, давно і успішно займаються не тільки виробництвом, а й розробкою сонцезахисних систем, гарантують повне дотримання технологічного процесу, а значить, і якість своєї продукції, її абсолютну надійність і зручність в експлуатації. На жаль, в Україні серйозних виробників маркіз поки немає. Можливо, вважається, що в нашому краю, займатися виробництвом укриттів від сонця нераціонально. Проте, якщо дотримуватися цієї точки зору, то незрозуміло, чому ж тоді в України геть відсутні і виробники таких необхідних в нашому кліматі якісних покриттів?

Маркіза вимагає уваги та догляду Маркізи - легкі навіси